Психолог

30.Сер.2022

Сьогодні важливо усвідомити, що наші діти вразливі, ще не дорослі і їм потрібна наша підтримка та інформація стосовно ситуації у країні. Важливо легітимізувати страх дитини i самим сказати: мені іноді буває страшно, коли я бачу у фільмах пожежу чи думаю про землетрус. Коли думаю про те, що щось може нам загрожувати. Але я дорослий, i … Продовжити читання “Як пояснити дитині дії в разі надзвичайної ситуації”

Детальніше
30.Сер.2022

Діти — це ті, хто в першу чергу страждає у воєнний час від розлуки з близькими і друзями під час вимушеної евакуації у чужі краї.  Коли ви отримуєте питання: «Коли я повернусь додому?», «Коли я побачу тата?», «Коли я побачу друзів?»  – нормально не знати відповідь на них. Не давайте дітям обіцянок та інформації, в … Продовжити читання “Як підтримати дошкільнят, які сумують за домівкою”

Детальніше
30.Сер.2022

Реалії сьогоднішнього нашого життя внесли корективи у звичні справи та додали в наже життя такий необхідний. Повернення до себе: ⇨ Обмальовуємо долоньки фарбами, плескаємо. ⇨ «Привіт, пальчику, як ти живеш?» Заземлення, почуття опори: ⇨ Вирощуємо «великі ноги». ⇨ Залишаємо відбитки, малюнки стопами і долоньками на піску. ⇨ Малюємо дерева, квіти, кущі — усе з великими … Продовжити читання “Добірка корисних ігор для дітей у бомбосховищі”

Детальніше
17.Січ.2022

Музика – вид мистецтва, який є важливим інструментом для розвитку та становлення  дитини дошкільного віку. Яка користь для дитини від слухання музики: ⇨ допомога в загальному розвитку; ⇨ стимуляція ефективності розумової праці, пізнавальної діяльності, розвиток почуттів, уваги та пам’яті; ⇨ стимулююча дія на естетичний розвиток; ⇨ творчий та емоційний розвиток; ⇨ задоволення потреби дітей у … Продовжити читання “Вплив музики на розвиток особистості дитини”

Детальніше
23.Лис.2021

Чому дитина смокче палець? Основні причини та допомога.     Смоктання пальців відноситься до числа найбільш поширених шкідливих звичок, що виникають у маленьких дітей.    Фахівці вважають, що основна причина смоктання пальця — незадоволений смоктальний рефлекс. Поява цієї звички у дітей до року провокується наступними факторами: ✔ дитина не наїдається; ✔ у малюка ріжуться зубки. … Продовжити читання “Чому дитина смокче палець?”

Детальніше