Статті

30.Сер.2022

Сьогодні важливо усвідомити, що наші діти вразливі, ще не дорослі і їм потрібна наша підтримка та інформація стосовно ситуації у країні. Важливо легітимізувати страх дитини i самим сказати: мені іноді буває страшно, коли я бачу у фільмах пожежу чи думаю про землетрус. Коли думаю про те, що щось може нам загрожувати. Але я дорослий, i … Продовжити читання “Як пояснити дитині дії в разі надзвичайної ситуації”

Детальніше
30.Сер.2022

Діти — це ті, хто в першу чергу страждає у воєнний час від розлуки з близькими і друзями під час вимушеної евакуації у чужі краї.  Коли ви отримуєте питання: «Коли я повернусь додому?», «Коли я побачу тата?», «Коли я побачу друзів?»  – нормально не знати відповідь на них. Не давайте дітям обіцянок та інформації, в … Продовжити читання “Як підтримати дошкільнят, які сумують за домівкою”

Детальніше
30.Сер.2022

Реалії сьогоднішнього нашого життя внесли корективи у звичні справи та додали в наже життя такий необхідний. Повернення до себе: ⇨ Обмальовуємо долоньки фарбами, плескаємо. ⇨ «Привіт, пальчику, як ти живеш?» Заземлення, почуття опори: ⇨ Вирощуємо «великі ноги». ⇨ Залишаємо відбитки, малюнки стопами і долоньками на піску. ⇨ Малюємо дерева, квіти, кущі — усе з великими … Продовжити читання “Добірка корисних ігор для дітей у бомбосховищі”

Детальніше
23.Сер.2022

Те, що зараз переживають наші діти, може створити ґрунт для зростання. Природно батькам хочеться закрити, захистити дитину від усього складного та болісного. Та наші дії з найщирішої любові можуть надавати підтримку, але не додавати сил. 💪 А як додати ще й сил? Читайте 10 порад від Світлани Ройз  👉 «Як додати сил дитині у посттравматичному … Продовжити читання “Як додати сил дитині у посттравматичному зростанні”

Детальніше
23.Сер.2022

Так, ми знаємо, як це звучить, якщо враховувати теперішні умови життя більшості українців. Але спробуймо зберігати спокій заради психічного здоров’я, якщо не власного, то принаймні наших дітей: ✅ Продовжуйте оточувати дитину любов’ю і турботою. ✅ Маленькі діти почуваються захищеними та відчувають батьківську любов через тактильний контакт, коли ви лагідно обіймаєте їх, читайте разом, притискаєте до … Продовжити читання “Спокійні батьки – спокійні діти”

Детальніше